Python

Python

۱۱۶ بازدید

پایتون (Python) چیست ؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، تفسیر شده، عمومی و چند پارادایمی است. پایتون به برنامه نویسان اجازه می دهد که از سبک های برنامه نویسی مختلف برای خلق برنامه های ساده و پیچیده و به شکل نزدیک زبان انسان استفاده کنند. برخی از سیستم ها محبوب و برنامه های کاربردی که در طول توسعه خود از پایتون استفاده کرده اند می توان به : Google Search, YouTube, BitTorrent, Google App Engine, Eve Online, Maya و iRobot machines نام برد.

توسعه اولیه پایتون در اواخر دهه 1980 و توسط Guido van Rossum صورت پذیرفت. امروزه توسط بنیاد نرم افزاری پایتون توسعه می یابد. از آنجا که پایتون یک زبان چند پارادایم است، برنامه نویسان وایتون می توانند وظایف خود را به واسطه چند سبک: شی گرا، دستوری، تابعی یا … انجام دهند. پایتون می تواند در طراحی و توسعه وب، برنامه نویسی عددی، توسعه بازی دسترسی به پورت سریال و موارد دیگر استفاده کرد.

دو ویژگی در پایتون وجود دارد که زمان توسعه را نسبت به دیگر زبان ها سریع تر می سازد.

پایتون یک زبان تفسیر شده است، که مانع از نیاز به کامپایل کد قبل از اجرای برنامه می شود، زیرا پایتون کامپایل را در پس زمینه انجام می دهد. از آنجا که پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است، بسیاری از جزئیات پیچیده را از کد برنامه نویسی خلاصه می کند. پایتون تا حد زیادی بر این چکیدگی تمرکز دارد که کدهای آن برای اکثر برنامه نویسان تازه کار قابل درک می باشد.

کدهای پایتون از کدهای قابل مقایسه کوتاه تر است. گرچه پایتون زمان توسعه سریعتری را اراپه می دهد اما در زمان اجرا تاخیر کمی نیز دارد.در مقایسه با زبان های کامل تری که مانند C و C++ کامپایل می شوند برنامه های پایتون کندتر هستند. البته با سرعت پردازش امروزی کامپیوترها تفاوت سرعت معمولا در آزمون های ارزیابی قابل مشاهده است، نه در عملیات های واقعی. در بیشتر موارد پایتون به طور پیشفرض بر روی توزیع های لینوکس و ماشین های Mac OS X موجود است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شرکت انديشه نگار در سال ۱۳۷۰ توسط جمعی از متخصصين حوزه های الکترونيک، کامپيوتر و بازرگاني در تهران تأسيس و به شماره ۸۶۴۶۳ ثبت گرديد . حوزه فعالیت کنونی شرکت ارائه راه‌کار‌های مهندسی سیستم‌های پایداری و تبادل اطلاعات است. این شرکت با رويکرد ايجاد يک محيط پويا و تشکيل يک تيم مهندسی جهت انجام پروژه های زيربنايي حوزه IT و گسترش فناوری جديد شروع به فعاليت نموده و طي سابقه درخشان ۲۶ ساله خود پيشرفت هايی داشته است که نشانه های آن پياده سازی پروژه‌های راه‌حل گرا (solution oriented) در حوزه IT است .

  نشانی

  تهران -میرداماد – میدان مادر (محسنی)- پلاک ۵۰ – مجتمع اداری تجاری مریم – طبقه پنجم

  تلفن

  ۰۲۱-۲۲۲۵۶۶۵۵

  پست الکترونیک

  info@enegar.com

  سبد خرید