VLAN

VLAN

۳۵۰ بازدید
« Back to Glossary Index

VLAN :

شبکه محلی مجازی یا VLAN – Virtual LAN هر دامنه پخش گسترده ای (Broadcast Domain) است که در یک شبکه کامپیوتری در لایه پیوند داده یا Data Link (لایه ۲ از مدل OSI) تقسیم و جدا شده است. LAN مخفف واژگان Local Area Network می باشد و در این زمینه واژه مجاری یا Virtual به یک شی فیزیکی بازآفرینی شده و تغییر یافته توسط یک منطق افزوده اشاره دارد. این شبکه محلی مجازی (VLAN) با برچسب گذاری بسته های شبکه و بررسی این برچسب ها در سیستم های شبکه ای ظاهر و عملکرد ترافیک شبکه را که به شکل فیزیکی بر روی یک شبکه واحد وجود دارد ایجاد کرده اما مثل این عمل می کند که میان شبکه های جداگانه ای تقسیم شده است.

از این طریق VLAN ها با وجود اینکه به یک شبکه فیزیکی متصل هستند بدون نیاز به پیاده سازی مجموعه ای چندگانه از کابل ها و دستگاه های شبکه می توانند کاربردهای شبکه را به طور مجزا برقرار نمایند.

  error: Content is protected !!

  شرکت انديشه نگار در سال ۱۳۷۰ توسط جمعی از متخصصين حوزه های الکترونيک، کامپيوتر و بازرگاني در تهران تأسيس و به شماره ۸۶۴۶۳ ثبت گرديد . حوزه فعالیت کنونی شرکت ارائه راه‌کار‌های مهندسی سیستم‌های پایداری و تبادل اطلاعات است. این شرکت با رويکرد ايجاد يک محيط پويا و تشکيل يک تيم مهندسی جهت انجام پروژه های زيربنايي حوزه IT و گسترش فناوری جديد شروع به فعاليت نموده و طي سابقه درخشان ۲۶ ساله خود پيشرفت هايی داشته است که نشانه های آن پياده سازی پروژه‌های راه‌حل گرا (solution oriented) در حوزه IT است .

  نشانی

  تهران -میرداماد – میدان مادر (محسنی)- پلاک ۵۰ – مجتمع اداری تجاری مریم – طبقه پنجم

  تلفن

  ۰۲۱-۲۲۲۵۶۶۵۵

  پست الکترونیک

  info@enegar.com

  سبد خرید