VMware

VMware

۵۲۵ بازدید
« Back to Glossary Index

VMware ESXi :

VMware ESXi در واقع نرم افزاری جهت مجازی سازی می باشد و متعلق به شرکت vmware واقع در پالو آلتو می باشد. این شرکت بیش از 10 هزار کارمند داشته که توسط EMC خریداری شد و سپس EMC نیز  در سال 2016 با شرکت DELL ادغام گردید و از ان پس DELL EMC نام گرقت. VMware ESXi در Virtualized Sever Architecture به عنوان Virtualization Layer مورد استفاده را می گیرد.

VMware ESXi نوعی سیستم عامل است که بدون میزبان و مستقیم بر روی سخت افزار نصب می گردد و آخرین نسخه از سری نرم‌افزاری VMware Hypervisor است. از vSphere برای مدیریت ماشین های مستقر بر روی سرور بهره می برند. ESXi دارای رابط کاربری خط فرمان (CLI) یا Command Line Interface می باشد.

مدیریت یکپارچه Server ها نیز از طریق vCenter صورت می پذیرد. در واقع vCenter نرم‌افزاری است که بر روی Windows Server و یا Linux Open SUSE نصب می‌شود و امکان مدیریت یکپارچه سرورها را به ما می‌دهد.

  error: Content is protected !!

  شرکت انديشه نگار در سال ۱۳۷۰ توسط جمعی از متخصصين حوزه های الکترونيک، کامپيوتر و بازرگاني در تهران تأسيس و به شماره ۸۶۴۶۳ ثبت گرديد . حوزه فعالیت کنونی شرکت ارائه راه‌کار‌های مهندسی سیستم‌های پایداری و تبادل اطلاعات است. این شرکت با رويکرد ايجاد يک محيط پويا و تشکيل يک تيم مهندسی جهت انجام پروژه های زيربنايي حوزه IT و گسترش فناوری جديد شروع به فعاليت نموده و طي سابقه درخشان ۲۶ ساله خود پيشرفت هايی داشته است که نشانه های آن پياده سازی پروژه‌های راه‌حل گرا (solution oriented) در حوزه IT است .

  نشانی

  تهران -میرداماد – میدان مادر (محسنی)- پلاک ۵۰ – مجتمع اداری تجاری مریم – طبقه پنجم

  تلفن

  ۰۲۱-۲۲۲۵۶۶۵۵

  پست الکترونیک

  info@enegar.com

  سبد خرید