اندیشه نگار /  محصولات /  شبکه

 

تجهیزات شبکه

شرکت اندیشه نگار از ابتدای پیدایش شبکه های محلی (Local Area Network) فعالیت خود را  در هر دو عرصه غیرفعال (Passive) و فعال (Active) شبکه آغاز نمود و سپس به زمینه‌های دیگر مانند شبکه های بیسیم (WiFi) و شبکه‌های شهری (Metropolitan) و گسترده (Wide Area) وIP Telephony نیز توسعه داد و در طی سال‌های حضور در این عرصه ضمن ارائه خدمات مشاوره و طراحی، محصولات متنوع کمپانی‌های تراز اول دنیا از جمله Avaya، Lucent، Cisco، Orinoco. . . را نیز برای مشتریان خود تامین نمود و هم اکنون تجهیزات اکتیو شبکه شامل سوئیچ، روتر، فایروال و ... در رده‌‌های دسترسی (Access)، توزیع (distribution)، مرکز داده (Data Center)، هسته (Core) ساخت کمپانی HPE را عرضه می دارد.
 

 

 

 

تجهیزات شبکه HPE - Aruba (رده دوم فروش جهانی  تجهیزات اکتیو شبکه )

شرکت HPE پس از خريد حق امتياز تکنولوژي XGS شرکت Riverstone در سال ۲۰۰۴ و عرضه محصولات فعال شبکه با نام تجاری Procurve راه خود را براي نفوذ در بازار شبکه در رده های مختلف باز نمود. وجود رقابت شديد و نزدیک بين HPE و کمپاني‌هاي سازنده محصولات شبکه به خصوص شرکت Cisco، شرکت HPE را وادار ساخت تا محصولات شبکه متنوع با کارايي و ضريب اطمينان بالا و در عین حال هزينه‌هاي پایین‌تر توليد کند. کارایی و قیمت خوب در کنار گارانتی دائمی (Lifetime) و اجازه ارتقای رایگان نرم افزارهای داخلی تجهیزات(Firmware) باعث اقبال خوب بازار از این محصولات شد تا جایی که در مدت کوتاهی رتبه شرکت HPE در حوزه تجهیزات شبکه به جایگاه دوم صعود کرد و پس از آن نیز شرکت HPE توانست با تداوم تولید محصولات مرغوب و گارانتی دائمی و هم‌چنین خرید شرکت های H3C، 3Com ضمن گسترش و تکمیل طیف محصولات، همین رتبه را  حفظ نموده و حتی بواسطه نوآوری در زمینه‌های اتصال مجازی(Virtual Connect) و شبکه‌های مبتنی بر نرم‌افزار (Software Defined Networks) سهم بیشتری نیز از بازار بدست آورد. شایان ذکر است هم اکنون بیش از چهل مدل از محصولات شبکه HPE مجهز به SDN هستند و بواسطه همین تلاش‌ها و براساس گزارش اخیر موسسه تحقیقاتی گارتنر جزو پیشگامان این حوزه محسوب می‌گردد.
 
همچنین در سال ۲۰۱۵ و بدنبال خرید کمپانی Aruba بخشی از محصولات شبکه شرکت HPE با نام تجاری Aruba  عرضه می شود و بر اساس گزارش موسسه تحقیقالی گارتنر در سال ۲۰۱۶ شرکت HPE - Aruba در جایگاه دوم تامین کنندگان جهانی تجهیزات سوئیچ شبکه های باسیم و بیسیم قرار گرفت.

 

 

 

تاریخ : سه شنبه 16 خرداد 1396                      تعداد بازدید : 1278 مرتبه
اطلاعات تماس
نشانی :  تهران -میرداماد - میدان مادر (محسنی)- پلاک ۵۰ - مجتمع اداری تجاری مریم - طبقه پنجم 
کُد پستی: ۱۵۴۶۹۳۴۱۳۹         پست الکترونیک: info@enegar.com
تلفن :  ۲۲۲۵۶۶۵۵-۰۲۱
فاکس :  ۲۲۲۲۸۴۰۱-۰۲۱
اوقات کار: شنبه تا چهارشنبه : ۸ تا ۱۶:۳۰    پنج شنبه ۹ تا ۱۲

telegram   aparat   instagram   Linkedin